[Acimredzamais neticamais ]
Galvenie » Veselība

Jebkura mīļa radījuma vai cilvēka klātbūtne ārstē, tomēr kaķiem ir iedalīta īpaša vieta dziedniecības un cilvēka pasaulē. Kādēļ?

Jo kaķiem un cilvēkiem par emocijām atbild viena noteikta smadzeņu daļa – tātad – kaķis mūs saprot, pat nespējot runāt mūsu valodā.

Kad glāstam kaķi, kad tas ieritinājies klēpī, mūsu sirdspuksti, kas uzkrājuši ikdienas straujo tempu, kļūst mierīgāki. Kaķi ir mūsu sirds dakteri, jo tiem, kuriem mājās ir kaut viens kaķis, ir procentuāli mazāka iespēja dabūt sirdstrieku vai kādu citu sirds slimību.

Avots -http://maziedraugi.lv/news/index/565

Kaķis ārstē arī mūsu dvēselisko pusi – sirdi un ir ienaidnieks depresijai, apātijai.

Šie dzīvnieki lieliski izjūt biostrāvas. Ne velti kaķi mēdz gulēt uz āderu krustpunktiem. Ar savu enerģiju viņi spēj absorbēt sliktās enerģijas, jo tās uztver ļoti spēcīgi. Ne velti kaķis mēdz gulēt kājgalī vai uz cilvēka krūtīm, vai vēl kādā mums neērtā vietā. Mums nenojaušot, kaķis ārstē tās vietas, kas mums sāp, vai tikai vēl knapi sāk izdalīt negatīvu enerģijas strāvojumu, kas liecina par šā orgāna saslimšanu. Gadās, ka kaķis uzņem saimnieka vai kāda cita tuva ģimenes cilvēka slimību, saslimstot pats.

Arī ārsti uzskata, ka „kaķu terapija” ir dabisks, unikāls profilakses veids pret dažādām slimībām. Izpētīts, ka dažādas šķirnes kaķi iedarbojas atšķirīgi uz slimībām un simptomiem. Kaķus izmanto slimnīcās un dažādās ārstniecības iestādēs, tieši tapāt kā ir suņu terapija, delfīnu vai zirgu terapija.

 

Tātad - kaķis ir labs dziednieks, jo:

 • Jūt cilvēka tuvojošās un esošās kaites.
 • Glāstot kaķi, cilvēka nervu sistēma nomierinās, sirds ritms izlīdzinās. Ilgstoši dzīvojot kopā ar kaķi un to regulāri paijājot, mazinās stress, stabilizējas sirds darbība.
 • Kaķis uzsūc negatīvās enerģijas strāvojumus no cilvēka, attīrot cilvēka enerģētisko lauku.
 • Kaķis lieliski tiek galā ar saaukstēšanās slimībām (iesnas, bronhīts), osteohondrozi, kaulu locītavu sāpēm, reimatismu, artrītu, asinsspiediena problēmām, stresu, migrēnu, galvassāpēm, kuņģa problēmām (gastrīts, čūla), bezmiegu neiralģiju, nieru kolikām un sāpēm.
 • Viņu temperatūra ir mazliet lielāka kā cilvēkam, tā ... Lasīt tālāk>>
Kategorija: Veselība | Skatijumi: 2152 | Pievienoja: Laura | Datums: 02.09.2014 | Komentāri (0)

Laura Dambīte, 2013

Kad cilvēks saka, ka viņam ir rudens nogurums vai depresija, viņa lielāka problēma ir, ka viņš pret to necīnās.

Ja jūtamies slikti, tad mums pašiem ir jāveic solis lai justus labāk, pašiem tas ir jāvēlas.

Pirmais ko vajadzētu izdarīt ir atraut sevi no rutīnas, piemēram, iziet vakarā pastaigāt pa tuvāko mežu, parku – tur kur praktiski nav mašīnu, steigas, celtņu u.t.t. Mierīgi un palēnām pastaigāt pa apkārtni un saprast, ka rudens šeit izskatās savādāk, nekā ceļā no darba uz mājām un atpakaļ.

Apsēsties uz kāda celma vai vienkārši uz zemes un sajust, sajust kāds miers un klusums valda apkārt – tikai putnu dziesmas un vējš koku lapās. Un aizmest visas problēmas un visu slikto prom no sevis, kam to vajag? Nevienam...

Ja jūtamies tukši – daba tevi uzlādēs it īpaši koki, kas dod enerģiju, piem., ozols – stipru vīrišķo enerģiju, bērzs – sievišķo, lai gan egles var atņemt tev enerģiju. Vairāk par koku enerģiju šeit.

 

Otrais sveces – ne tikai skaisti, bet arī attīra. Uguni arī izmanto par veidu kā attīrīties, ne tikai ūdeni.

Ieteiktu izmantot baltas vai sarkanās sveces – jo tās vislabāk der attīrīšanai, tās palēnām sadedzinās visu negatīvo enerģiju, kas ir sakrājusies tavā mājoklī.

Sveces arī attīrīs tevis pašu – pastāsti sveces liesmai visas savas bēdas, sāpes, problēmas, svece nav draugs un nevienam to neizstāstīs, tās liesmas sadedzinās to visu un kļūs vieglāk un iespējams uz daudzām problēmām varēs skatītes ar skaidrām acīm.

Trešais – vairāk krāsas dzīvei. Tev pašam ir jāmainās un jāmaina pasaule, kas ir apkārt, kaut mazliet, jo rudenī gandrīz visas lapas maina krāsu. Šīs krāsas var parādīties apģērbā, aksesuāros vai telpā, kā dekors. Un tātad vairāk zaļās krāsas – zaļā krāsa ir dzīvības krāsa – tā atsvaidzina, dot spēku, tā simbolizē jaunību, mundrumu, līdzsvaru. Jā tā var dzelt acīs, bet tā cenšas tevi pamodināt. Nedaudz ora ... Lasīt tālāk>>

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 1818 | Pievienoja: Laura | Datums: 10.10.2013 | Komentāri (0)

Alus atšķirībā no citiem alkoholiskajiem dzērieniem sastāv aptuveni no 92% ūdens, un tāpēc lieliski remdē slāpes un pasargā organismu no nevēlamas atūdeņošanās.

Sastāvā esošā ogļskābā gāze veicina kuņģa sekrēciju un asins pieplūdi muskuļiem, smadzenēm, aknām, plaušām un nierēm.

Alus ir vienīgais dzēriens, kurā esošās apiņu rūgtvielas ir ne tikai patīkamas pēc garšas, bet arī iedarbojas uz cilvēka organismu nomierinoši un hipnotiski, mazina sāpes, veicina gremošanas procesus, aizkavē baktēriju veidošanos. Apiņi ir vērtīgs dziedniecisks augs un tā labās īpašības pārmanto alus. Apiņu rūgtvielas aktivizē kuņģa sulas izdalīšanos un nomāc alū esošā alkohola nevēlamo iedarbību.

No fiziologu viedokļa alus ir viens no sabalansētākajiem dzērieniem, kas pozitīvi iespaido vielu apmaiņas procesus un ir vitamīnu avots. Sastāvā esošie B1, B2, B6, H vitamīni noderīgi nervu sistēmas darbībai. Tie labvēlīgi iespaido matu augšanu un galvas ādas veselību. B6 grupas vitamīni aizkavē asinsvadu saslimšanu attīstīšanos. Vitamīni veicina sarkano asinsķermenīšu veidošanos. C vitamīns ir aptuveni 20-50 mg/l. Litrs alus nodrošina aptuveni 70% no dienā nepieciešamā C vitamīna daudzuma. Lai nodrošinātu organismam nepieciešamo nikotīnskābes un folijskābes daudzumu, nepieciešams lietot pusglāzi alus dienā.

Izdzerot 1 litru alus, cilvēks saņem 20% no B2 vitamīna nepieciešamās dienas devas, 32% - B6 vitamīna. Viens litrs alus nodrošina 40% no dienas nepieciešamo vitamīnu daudzuma - 0.2 mg B3 vitamīnu, 0.3 mg B6 vitamīnu, 6.5 mg PP vitamīnu.

Dzelzs uzlabo asins sastāvu, fosfors iedarbojas uz metabolisma procesiem, magnijs nostiprina sirds muskuli. Cinks ir nepieciešams, lai veidotos insulīns, hlorīdi aizsargā smaganas no iekaisumiem, mangāns veicina B vitamīna veidošanos.

Alus pēc sastāvā esošajām aktīvajām vielām ļoti maz atšķiras no apelsīnu sulas.

Minhenes alus institūta zinātnieki ir pierādījuši, ka 1 litrs nefiltrēta alus ir 10 reizes vērtīgāks par 1 piena litru.

8 pudeles alus dienā nodrošina cilvēku pilnībā ar nepieciešamo dienas enerģijas daudzumu.


Alus dziednieciskās receptes

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 1889 | Pievienoja: Laura | Datums: 18.04.2013 | Komentāri (0)


Vitamīnu tējas pagatavo no  dažādiem meža un pļavu augiem kā arī ogām. To satāvā ir bioloģiski aktīvas vielas: vitamīni, fermenti, mikroelementi, organiskās skābes u.tt. Šīs bioloģiski aktīvo vielu buķetes labvēlīgi iedarbojas uz  organismu, aizsargājot  un ārstējot no dažādām saslimšanām. Tieši tāpēc šīs tējas ir ieteicams lietot visiem, neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa.


KĀ PAREIZI PAGATAVOT?

 • Augu ziedus aplej  ar verdošu ūdeni.
 • Svaigas ogas pirms apliešanas  samīca, bet kaltētas - sasmalcina.
 • Augu lapas ieliek karstā ūdenī un vāra 3-5 min vai vienkārši aplej ar verdošu ūdeni.
 • Saknes, stublājus smalki sagriež,  tad ievieto aukstā ūdenī un vāra 10 min.
 • Visbeidzot - ziedus, lapas un ogas nostādina 5-10 min, saknes un stublājus – 10-15 min.

AUGU MAISĪJUMI

Vitamīnu tēju sastāvs var būt visdažādākais. Jūsu izvēle būs atkarīga no garšas gaumes un pašsajūtas. Masījumā vēlams iekļaut vienu aromātisku augu (piparmētru, raudeni, melisu u.c.). Vienlaicīgi izmantot vairākus aromātiskus augus nav vēlams: aromāti viens otru neitralizēs un sajaucoties var veidot nepatīkamu smaržu.

 • No rīta ieteicams lietot tonizējošas tējas (meža zemeņu lapu, āboliņa ziedu un lapu, lavandas, lielās zirdzenes u.c.).
 • Vakarā ieteicams lietot nomierinošas tējas (asinszāles, jāņu zāles, aveņu lapu, piparmētru, kumelīšu, melisas, ķiršu lapu u.c.).
 • Ziemā un agrā pavasarī vēlams lietot polivitamīnu augu tējas (avenu lapu, kazeņu, upeņu, nātru, mežrozīšu augļu, pīlādžu, bārbeles, smilšērkšķu u.c.).
 • Vasarā tējas gatavo tikai no svaigiem augiem.

... Lasīt tālāk>>

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 1793 | Pievienoja: Laura | Datums: 11.10.2012 | Komentāri (0)

Nātre, lielā – Urtica dioica L. 
 Nātre, asā – Urtica urens L.

 Izmanto lapas un saknes. Lapas ārstnieciskiem nolūkiem vēlams ievākt ziedēšanas laikā un pirms tā. Saknes ievāc pavasarī vai rudenī.

 Cilvēki nātres jau senos laikos izmantojuši, lai saglabātu produktus svaigus ilgāku laiku pat karstā laikā. Nātres lietojuši svaigas gaļas transportēšanai. Uz gaļas jāuzliek pietiekoši daudz svaigu lielo nātru, un produkts nebojājas. Šādi tās izmantojuši, lai saglabātu svaigas arī zivis. It sevišķi vēžiem, nēģiem, zušiem nātres uztur dzīvības procesus, kas nepieciešami līdz tālākai tehnoloģiskai apstrādei. Svaigas nātres noplaucēja, ar šo šķidrumu mazgāja piena traukus. Nātres izmantoja arī zārka noklāšanai. Ir nepieciešams diezgan daudz nātru, lai uzturētu svaigumu attiecīgajā telpā.


Lapas satur hlorofilu, flavonoīdus, miecvielas (līdz 17%), olbaltumvielas, kumarīnus un skudrskābi, C vitamīnu, K vitamīnu (42-45 mkg/g), B1 vitamīnu, organiskās skābes, aminoskābes, glikozīdus, proteīnu, kāliju, kalciju, dzelzi (līdz 6,3%), taukus, karotinoīdus (līdz 50 mg%), cieti (līdz 10%).

 Svaigās lapās C vitamīns ir divas reizes vairāk nekā upenēs, bet karotīns vairāk kā burkānos.
 Sēklas satur C vitamīnu, tauku eļļu (līdz 22%), organiskās skābes, hlorofillu (2-5%).
 Saknes ir bagātas ar miecvielām un minerālsāļiem (kalcijs).

 IEDARBĪBA UN PIELIETOJUMS

 No nātru lietošanas jāatturas cilvēkiem, kam ir pastiprināta asins recēšana, paaugstināts asinsspiediens, ateroskleroze, dzemdes un tās piedēkļu audzēji, cistas, polipi. Ar nātrēm īpaši jāuzmanās tiem, kam ir slimas nieres. Nav vēlams nāru preparātus lietot grūtniecības pēdējos mēnešos, pie tromboflebīta.

 Nātru tēja iekšķīgi ieteicama mazasinības, vispārēja spēku izsīkuma, aknu, žultsceļu slimībām, žultsakmeņu, kuņģa spazmu, hronisku vēdera aizcietējumu, meteorisma, dizentērijas, urīnpūšļa saslimšanas, poliartrīta, reimatisma, podagras gadījumā, ... Lasīt tālāk>>

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 3182 | Pievienoja: Laura | Datums: 25.09.2012 | Komentāri (0)


Autors: Margarita Guseva
Foto: Leonīds Gusevs

Drudzis, iesnas, nespēks, sāpoša galva – raksturīgākie ziemas laika saaukstēšanās slimību simptomi. Visvienkāršākais līdzeklis pret sasirgšanu ir medikamenti, visgudrākais – veselību stiprinošu un ārstējošu līdzekļu meklēšana uz... palodzes. Daudziem telpaugiem piemīt izteikti dziednieciskas spējas. Tas nozīmē, ka svaigas, ekoloģiski tīras, vienmēr pa rokai esošas drogas katra no mums var izaudzēt pati.

Smaržīgā pelargonija (Pelargonium fragrans) – istabas puķe, ko tautā bieži sauc par ģerāniju, rānīti vai ausu puķi. 

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 2988 | Pievienoja: Laura | Datums: 14.12.2011 | Komentāri (0)

Nagu forma un cilvēka raksturs.

 

Aplūkojiet savus nagus, kādi tie ir: īsi vai gari, šauri vai plati? Ar to palīdzību jūs labāk varēsiet izprast savuraksturu, protams, ne jau bez zināšanām hiromantijā – mākslu izzināt cilvēka likteni aplūkojot rokas.

... Lasīt tālāk>>

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 2158 | Pievienoja: Laura | Datums: 11.11.2011 | Komentāri (0)

 Autors: copy paste Ko par tevi stāsta dzimumzīmes?

Dzimumzīmītes parādās dzīves laikā, visintensīvāk tieši 5-6 gadu vecumā. Tās var būt dažāda lieluma un krāsas. To skaits dzīves laikā var mainīties, piemēram, brieduma gados pieaugt. Dzimumzīmītes var arī izzust.

Dzimumzīmes ir pigmentētu šūnu sakopojumi uz ādas.

Dzimumzīmēm piedēvē arī īpašu nozīmi, pēc to izvietojuma uz ķermeņa pareģo likteni un nosaka iedzimtus talantus. Pastāv uzskats, ka dzimumzīmju daudzums nosaka cilvēka iespēju kļūt bagātam.

Nu ko, ņem rokā spogulīti un varbūt uzzini ko jaunu par savām dzimumzīmītēm.

1. Dzimumzīme „trešās acs” rajonā liecina par lielisku intuīciju, alku pēc zinībām, interesi par misticismu.
2. Ļoti kaislīgs un greizsirdīgs cilvēks.
3. Cilvēks ar poētisku raksturu un noslieci uz intelektuālām profesijām.
4. Šāds cilvēks var ar visu sirdi atdoties mīlestībai un saglabāt to ilgus gadus. Dāsns, patīk apdāvināt mīļoto un tuviniekus. Uzticīgi.
5. Cilvēks ar strauju, nepastāvīgu dabu, kas noved pie ... Lasīt tālāk>>

Kategorija: Veselība | Skatijumi: 2879 | Pievienoja: Laura | Datums: 08.11.2011 | Komentāri (3)